Grupa V

Kubuś Puchatek

Grupa dzieci 6 letnich

Cześć to my!!!

Nasza przygoda w „Bajkowym Przedszkolu „trwa już czwarty i niestety ostatni rok.

.Przed nami kolejny rok wspólnej nauki i zabawy w 25 osobowej gromadce z przewagą chłopców.

Mamy przestronną salę, w której każdy znajdzie coś dla siebie: kącik plastyczny, kącik książek, kącik manipulacyjno-sensoryczny, kąciki z różnymi klockami, duży domek dla lalek, tablicę interaktywną oraz akwarium z rybkami. Chętnie w niej przebywamy i bawimy się w towarzystwie koleżanek i kolegów.

Realizujemy program edukacyjny “Program Wychowania Przedszkolnego” autorstwa Wiesławy Żaby- Żabińskie, cykl wydawniczy Kolorowe Karty MAC.

Na zajęciach w przedszkolu, na spacerach i w różnych sytuacjach poznajemy otaczający świat, a także uczymy się dostrzegać w rzeczach zwyczajnych rzeczy niezwykłe. Podczas realizowania treści programowych z różnych obszarów edukacyjnych, poznajemy różne formy aktywności: językową, poznawczą, społeczną, matematyczną, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną.

Kolejny już rok wspólnej zabawy i nauki jest dla nas szczególnie ważny, gdyż powoli wkraczamy w świat liter i cyfr w celu jak najlepszego przygotowania się do przyszłej roli ucznia.

Pracują z nami pani Patrycja, pani Ala i pani Wiesława.