Ferie bez nudy

Szanowni Państwo Dyrektorzy, 
 
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń na Nowy Rok: zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności w 2021 r. 
 
Początek nowego roku to równocześnie rozpoczęcie ferii zimowych. W tym roku szkolnym odbędą się one dla uczniów z całego kraju w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący, dlatego przygotowaliśmy ciekawą ofertę dla uczniów i ich rodzin.
 
Ferie z TVP 
 
Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 
 
 
Akcja „Ferie bez nudy” 
 
Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.  
 
Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych. 
 
Uprzejmie proszę o przekazanie tej informacji nauczycielom, uczniom i rodzicom.  
 
Łączę wyrazy szacunku 
 
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

Wesołych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia

B N 2020

Jasełka

1 IMG 20201218 1322181 IMG 20201217 0933331 132479641 246228436917089 4509396069310738801 n

Tradycyjnie co roku przeszkolaki przygotowują przedstawienia świąteczne dla swoich rodziców, mimo, iż ten rok jest wyjątkowy nie mogło zabraknąć tej uroczystości w naszym kalendarzu. 

Przedszkolaki ze wszystkich grup zaprezentowały piękne przedstawienia świąteczne, które zostaly nagrane i przekazane rodzicom w formie elektronicznej, mamy nadzieję, że będą podwodem wzruszeń i radości w tym światecznym okresie, a także piękną pamiątką na lata.

 

DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA

Drodzy Rodzice

zachęcamy do zapoanznia się z informacją dotyczącą telefonu zaufania i czacie.

plik do pobrania

 

 

Budżet Obywatelski

Szanowni Państwo,

informujemy, że rozpoczęła się kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Warszawie.  Dla Dzielnicy Wawer kwota przeznaczona na budżet wynosi 2 807 253 zł.

Zapraszamy do zgłaszania projektów. W załączeniu plakaty i zaproszenia dotyczące inicjatyw lokalnych promujących zgłoszenia do budżetu obywatelskiego (warsztaty dla dorosłych, młodzieży, seniorów).

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://twojbudzet.um.warszawa.pl/

1 plakat DGL 1 Ulotka

 

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej

1 Wawer Plakat

Dzień Pluszowego Misia

Wielkie święto w naszym przedszkolu!

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia - ulubieńca dzieci na całym świecie. We wszystkich grupach przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego przyjaciela, uczestniczyły w misiowych zabawach i tworzyły portrety misiów.

Choć dzieci nie mogły w tym roku przynieść do przedszkola swoich misiów to i tak zabawa była cudowna!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkolnej.

 

Dzień Praw Dziecka

W piatek 20 listopada jak co roku obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Nasze przedszkolaki ubrane na niebiesko - zgodnie z symbolem UNICEF - wzięły udział w zajęciach przybliżających tą tematykę. Rozmawiały zarówno prawach dzieci jak również ich obowiązkach. Przedszkolaki śpiewały piosenki, brały udział w różnych zabawach, tworzyły plakaty.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć we wspólnej galerii.

Akcja Pola Nadziei

Podczas Dnia Życzliwości nasze przedszkolaki wzięły udział w pierwszym etapie Akcji Charytatywnej "Pola Nadziei" i zasadziły w ogrodzie przedszkolnym 400 cebulek żonkili.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć we wspólnej galerii.

Dzień Życzliwości

W czwartek 19 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Życzliwości. We wszystkich grupach odbyły się zajęcia odczas których dzieci wspólnie zastanawiały się co to znaczy być życzliwym, poznały bajkę terapeutyczną "Smutny pajacyk" oraz poprzez różne zabawy i piosenki poznawały różne emocje, uczyły się ich okazywania. Przedszkolaki ze starszych grup wykonały również kartki z życzeniami i pozdrowieniami dla seniorów.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Warsztaty dla rodziców

Drodzy Rodzice,
 
serdecznie zapraszamy 23 listopada 2020 r. (godz. 18:00 –20:00) na warsztat dla Rodziców - "Jak pomóc swojemu dziecku w korzystaniu z usługi Office 365 Education oraz Microsoft Teams w trakcie zdalnego nauczania"
 
szczegółowe informacje mogą Państwo znaleźć w załączniku - plik do pobrania
 
 

Ważny komunikat

Szanowni Państwo,komunikat2
uprzejmie informuję, że od 16.11.2020 (poniedziałek) wracamy do nauki stacjonarnej w przedszkolu.
Sale zostały zabezpieczone i przygotowane na powrót Państwa dzieci. Baza lokalowa przygotowana zgodnie z wytycznymi GIZ, MEN i MZ.
Nadal pracujemy zgodnie z wewnętrznymi procedurami mającymi na celu zapewnić Państwa dzieciom bezpieczne warunki BHP.
 
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa rodzin, proszę o przyprowadzanie do przedszkola dzieci bez objawów chorobowych. W tym trudnym czasie, wzajemne wsparcie oraz odpowiedzialność za siebie i innych jest bezcenna. Za co z góry serdecznie dziękuję. 
 
Życzę Państwu dużo zdrowia i spokoju.
 
Monika Dąbrowska
Dyrektor Przedszkola Nr 107 "Bajkowe Przedszkole"
 

UWAGA

UWAGA ! WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA RODZICÓW!komunikat2
 
Szanowni Państwo!!!

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa dzieci,
za zgodą Organu Prowadzącego na wniosek Dyrektora,
w dniu dzisiejszym tj. 04.11.2020r. 
została podjęta decyzja o

zawieszeniu zajęć 
w Przedszkolu Nr 107 „Bajkowe Przedszkole” 
od dnia 05.11.2020r. (czwartek) do 13.11.2020r (piątek).
 
Podstawa prawna: Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach § 18 ust. 2c  (Dz.U. z 2020 r., poz. 1166 ze zm.)
 
 

Święto Narodowe

ulotka informacyjna